naše piva

naše nabídka piv se stále rozrůstá!

Vařit s láskou a poctivě je pro nás samozřejmostí. Poznejte sami a přijďte ochutnat naše piva!

Podlipák Pivovar U Vojtěchů

Podlipák 11°

Náš světlý ležák je vyrobený z klasických českých surovin. Je připravený dekokčním způsobem na dva rmuty. Použity jsou tři druhy sladu. Základem je Plzeňský slad. Mnichov a Melanoid jsou použity pro plnost piva a barvu. Chmelovou hořkost zajištuje chmel Premiant na první sypání. Aroma tvoří Žatecký poloraný červeňák na druhé a třetí sypání. Pivo je samozřejmě nefiltrované a nepasterizované. Díky tomu je zdravější a plné vitamínů.

EPM: 11, 5

IBU: 32

EBC: 13

Alk.: 4, 4 %

Fanda Polotmavý ležák 12°

Náš polotmavý ležák je vařený na dva rmuty. Použité slady jsou Plzeňský, Mnichovský a Caraaroma. Díky těmto sladům a způsobu rmutování vynikne plné tělo piva při napití. Chmely jsou zastoupeny Premiantem na hořkost, Kazbekem a ŽPČ na aroma. Pivo má smetanovou pěnu a plnou chuť s lehce hořkým dozníváním.

EPM: 12, 5

IBU: 31

EBC: 36

Alk.: 4, 9 %

Fanda Pivovar U Vojtěchů
Matylda Pivovar U Vojtěchů

Matylda Indie Pale Ale 12.5°

Toto svrchně kvašené pivo je vařeno infuzí. Zastoupené slady jsou Plzeňský, Melanoid a Caraaroma. Matylda je nachmelená novozélandským Nelson Sauvin a americkým chmelem Cascade. Tyto chmely jsou použity zároveň i pro Dry Hopping (tzv. chmelení za studena). Pivo má nezaměnitelné aroma a výrazné hořké doznívání.

EPM: 12, 5

IBU: 50

EBC: 30

Alk.: 5, 1 %

Samotář - Single Hop 13°

Toto svrchně kvašené pivo typu American Pale Ale je vařeno infuzí. Použit je Plzeňský slad s přídavkem Melanoidního
sladu na podpoření pěnivosti a zlatavé barvy piva. Pro Single hop je použit jeden chmel, tím vynikne více jeho specifická chuť. Pro každou várku piva bude použit vždy jiný druh chmele. Chmelovou hořkost zajištuje chmel Premiant na první sypání. Aroma tvoří Žatecký poloraný červeňák na druhé a třetí sypání. Pivo je samozřejmě nefiltrované a nepasterizované. Díky tomu je zdravější a plné vitamínů.

EPM: 13, 2

IBU: 45

EBC: 12

Alk.: 5, 5 %

Samotář Pivovar U Vojtěchů
Šlehač Pivovar U Vojtěchů

Šlehač - Velikonoční india pale lager 13°

Pivo je vařeno stejným způsobem jako ležák. Ale jsou použity chmely s důrazem na vyšší hořkost a aroma. Pivo je připraveno z Plzeňského sladu, Melanoidu a špetky Caraaroma na barvu. Nachmeleno je chmelem Boomerang a Juno. Oba jsou využity i pro Dry Hopping.

EPM: 12, 4

IBU: 44

EBC: 15

Alk.: 4, 9 %

Černokněžník - oatmeal stout 13°

Stout je svrchně kvašené pivo temné barvy a sametové pěny. Přídavkem menšího podílu ovesných vloček je dosáhnuto plnosti a jemnosti piva. Ze sladu jsou použity Plzeňský, Mnichovský, Čokopšenice, Caraaroma. Hořkost pivu dodává chmel Saturn a ŽPČ.

EPM: 13, 4

IBU: 35

EBC: 95

Alk.: 5, 3 %

Černokněžník Pivovar U Vojtěchů
Slunečník Pivovar U Vojtěchů

Slunečník - summer ale 10°

Letní lehký ejlík, který spolehlivě zažene žízeň. Svrchně kvašené pivo s menším obsahem alkoholu. Zastoupeno Plzeňským a pšeničním sladem. Pro toto pivo byly vybrány chmely Boomerang, Cashmere a Amarillo.

EPM: 10, 3

IBU: 37

EBC: 11

Alk.: 4, 1 %

Svatomartinský ležák 12°

Toto sváteční pivo jantarové barvy ocení příznivci výrazných chutí. Pivo má sladovější tělo kvůli přídavku nakuřovaného sladu, díky tomu má nezaměnitelné aroma a chuť. Dále jsou zastoupeny slady Plzeňský a Caraaroma. Obsahuje chmely Sládek a ŽPČ.  Příjemné pivko s hustou pěnou patří ke svatomartinské huse, ale hodí se i k ostatním masitým pokrmům.

EPM: 12, 6

IBU: 29

EBC: 28

Alk.: 5 %

Svatomartinský Pivovar U Vojtěchů

Perníkář - Belgian Pale Ale 14°

V čase adventu ochutnejte naše vánoční pivo Perníkář. Do piva bylo přidáno perníkové koření a obsahuje belgické kvasnice. Jsou zastoupeny slady Plzeňský, Carabelge a mnichovský. Obsahuje chmely Saturn a Saaz Comfort.  To vše pivu dává výraznou kořeněnou chuť s lehce hořkým dozvukem. Ať Vám chutná!

EPM: 14, 3

IBU: 35

EBC: 27

Alk.: 5, 8 %

Vopičák - banana ale 12°

Jemný ejlík s plnou chutí a svěžím aroma. Ve varně se potkaly slady Plzeňský, pšeničný a ovesné vločky. Na chmelovaru se podílely české nové chmely Mimosa a Saturn. V průběhu zrání piva bylo přidáno banánové pyré, které ejlu dává jemnost a příjemné banánové aroma.

EPM: 12, 5

IBU: 31

EBC: 7

Alk.: 5 %

Vopičák Pivovar U Vojtěchů
Aviatik Pivovar U Vojtěchů

Aviatik 12° světlý ležák

Přilétá k vám náš další ležák. Jemný a vysoce pitelný. Světlý ležák vařený dekokčním způsobem na dva rmuty. Průkopník českého letectví si zaslouží mít v rodném městě své pivo.

Slady: Plzeňský, Vídeňský, Mnichovský, Caraaroma

Chmely: Agnus a Bohemie

EPM: 12, 7

IBU: 38

EBC: 16

Alk.: 4, 8 %

Větrník 14° Red IPA

Naše druhá IPA v pořadí a brácha Slunečníka je na světě. IPA je plnější s ovocným aroma. Tomuto pivku vévodí americké chmely Mosaic a Centennial, které jsou ve velkém použity i na dry hop.

Ze sladů je zastoupen Plzeňský a Carared pro jantarovou barvu.

EPM: 14, 4

IBU: 48

EBC: 26

Alk.: 5,8 % 

Větrník Pivovar U Vojtěchů