naše piva

naše nabídka piv se stále rozrůstá!

Vařit s láskou a poctivě je pro nás samozřejmostí. Poznejte sami a přijďte ochutnat naše piva!

Podlipák Pivovar U Vojtěchů

Podlipák 11°

Náš světlý ležák je vyrobený z klasických českých surovin. Je připravený dekokčním způsobem na dva rmuty. Použity jsou tři druhy sladu. Základem je Plzeňský slad. Mnichov a Melanoid jsou použity pro plnost piva a barvu. Chmelovou hořkost zajištuje chmel Premiant na první sypání. Aroma tvoří Žatecký poloraný červeňák na druhé a třetí sypání. Pivo je samozřejmě nefiltrované a nepasterizované. Díky tomu je zdravější a plné vitamínů.

EPM: 11, 5

IBU: 32

EBC: 13

Alk.: 4, 4 %

Fanda Polotmavý ležák 12°

Náš polotmavý ležák je vařený na dva rmuty. Použité slady jsou Plzeňský, Mnichovský a Caraaroma. Díky těmto sladům a způsobu rmutování vynikne plné tělo piva při napití. Chmely jsou zastoupeny Premiantem na hořkost, Kazbekem a ŽPČ na aroma. Pivo má smetanovou pěnu a plnou chuť s lehce hořkým dozníváním.

EPM: 12, 5

IBU: 31

EBC: 36

Alk.: 4, 9 %

Fanda Pivovar U Vojtěchů
Matylda Pivovar U Vojtěchů

Matylda Indie Pale Ale 12.5°

Toto svrchně kvašené pivo je vařeno infuzí. Zastoupené slady jsou Plzeňský, Melanoid a Caraaroma. Matylda je nachmelená novozélandským Nelson Sauvin a americkým chmelem Cascade. Tyto chmely jsou použity zároveň i pro Dry Hopping (tzv. chmelení za studena). Pivo má nezaměnitelné aroma a výrazné hořké doznívání.

EPM: 12, 5

IBU: 50

EBC: 30

Alk.: 5, 1 %

Samotář - Single Hop 13°

Toto svrchně kvašené pivo typu American Pale Ale je vařeno infuzí. Použit je Plzeňský slad s přídavkem Melanoidního
sladu na podpoření pěnivosti a zlatavé barvy piva. Pro Single hop je použit jeden chmel, tím vynikne více jeho specifická chuť. Pro každou várku piva bude použit vždy jiný druh chmele. 

EPM: 13, 2

IBU: 45

EBC: 12

Alk.: 5, 5 %

Samotář Pivovar U Vojtěchů
Šlehač Pivovar U Vojtěchů

Šlehač - Velikonoční india pale lager 13°

Pivo je vařeno stejným způsobem jako ležák. Ale jsou použity chmely s důrazem na vyšší hořkost a aroma. Pivo je připraveno z Plzeňského sladu, Melanoidu a špetky Caraaroma na barvu. Nachmeleno je chmelem Boomerang a Juno. Oba jsou využity i pro Dry Hopping.

EPM: 12, 4

IBU: 44

EBC: 15

Alk.: 4, 9 %

Černokněžník - oatmeal stout 13°

Stout je svrchně kvašené pivo temné barvy a sametové pěny. Přídavkem menšího podílu ovesných vloček je dosáhnuto plnosti a jemnosti piva. Ze sladu jsou použity Plzeňský, Mnichovský, Čokopšenice, Caraaroma. Hořkost pivu dodává chmel Saturn a ŽPČ.

EPM: 13, 4

IBU: 35

EBC: 95

Alk.: 5, 3 %

Černokněžník Pivovar U Vojtěchů
Slunečník Pivovar U Vojtěchů

Slunečník - summer ale 10°

Letní lehký ejlík, který spolehlivě zažene žízeň. Svrchně kvašené pivo s menším obsahem alkoholu. Zastoupeno Plzeňským a pšeničním sladem. Pro toto pivo byly vybrány chmely Boomerang, Cashmere a Amarillo.

EPM: 10, 3

IBU: 37

EBC: 11

Alk.: 4, 1 %

Svatomartinský ležák 12°

Toto sváteční pivo jantarové barvy ocení příznivci výrazných chutí. Pivo má sladovější tělo kvůli přídavku nakuřovaného sladu, díky tomu má nezaměnitelné aroma a chuť. Dále jsou zastoupeny slady Plzeňský a Caraaroma. Obsahuje chmely Sládek a ŽPČ.  Příjemné pivko s hustou pěnou patří ke svatomartinské huse, ale hodí se i k ostatním masitým pokrmům.

EPM: 12, 6

IBU: 29

EBC: 28

Alk.: 5 %

Svatomartinský Pivovar U Vojtěchů

Perníkář - Belgian Pale Ale 14°

V čase adventu ochutnejte naše vánoční pivo Perníkář. Do piva bylo přidáno perníkové koření a obsahuje belgické kvasnice. Jsou zastoupeny slady Plzeňský, Carabelge a mnichovský. Obsahuje chmely Saturn a Saaz Comfort.  To vše pivu dává výraznou kořeněnou chuť s lehce hořkým dozvukem. Ať Vám chutná!

EPM: 14, 3

IBU: 35

EBC: 27

Alk.: 5, 8 %

Vopičák - banana ale 12°

Jemný ejlík s plnou chutí a svěžím aroma. Ve varně se potkaly slady Plzeňský, pšeničný a ovesné vločky. Na chmelovaru se podílely české nové chmely Mimosa a Saturn. V průběhu zrání piva bylo přidáno banánové pyré, které ejlu dává jemnost a příjemné banánové aroma.

EPM: 12, 5

IBU: 31

EBC: 7

Alk.: 5 %

Vopičák Pivovar U Vojtěchů
Aviatik Pivovar U Vojtěchů

Aviatik 12° světlý ležák

Přilétá k vám náš další ležák. Jemný a vysoce pitelný. Světlý ležák vařený dekokčním způsobem na dva rmuty. Průkopník českého letectví si zaslouží mít v rodném městě své pivo.

Slady: Plzeňský, Vídeňský, Mnichovský, Caraaroma

Chmely: Agnus a Bohemie

EPM: 12, 7

IBU: 38

EBC: 16

Alk.: 4, 8 %

Větrník 14° Red IPA

Naše druhá IPA v pořadí a brácha Slunečníka je na světě. IPA je plnější s ovocným aroma. Tomuto pivku vévodí americké chmely Mosaic a Centennial, které jsou ve velkém použity i na dry hop.

Ze sladů je zastoupen Plzeňský a Carared pro jantarovou barvu.

EPM: 14, 4

IBU: 48

EBC: 26

Alk.: 5,8 % 

Větrník Pivovar U Vojtěchů